En Çok Okunanlar
Anasayfa » Haberler » Yeni Maliye Bakanı Naci Ağbal Oldu

Yeni Maliye Bakanı Naci Ağbal Oldu

64.hükümetin Maliye Bakanı Naci Ağbal oldu. Bakanlık için Nurettin Canikli ve Mehmet Muş isimleri konuşulurken, bugün yeni maliye bakanımızın Naci Ağbal olduğu bildirildi.

Naci Ağbal Kimdir

Bayburt 1968 doğumlu olan Ağbal, 1989 yılında İstanbul Siyasal Bilgiler Akademisi’nden mezun olmuştur. Aynı yıl Maliye Teftiş Kuruluna girmiş ve 1993 yılında “Maliye Müfettişi” olmuştur. 2003’te Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı görevine, 2007 yılında Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü’ne atanmıştır. Ayrıca Ekim 2008 yılında Bakanlar Kurulu kontenjanından YÖK Üyeliğine seçilmiştir. 12 Haziran 2009 tarihinde Maliye Bakanlığı Müsteşarlığına atanmıştır. 8 Mart 2008 tarihi itibariyle de Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet üyesidir. Maliye Bakanlığı Müsteşarlığı görevinden ve ayrıca YÖK genel kurulu üyeliğinden 2015 milletvekili seçimleri öncesinde aynı yılın Şubat ayında istifa etti. Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Bayburt milletvekili seçilmiştir. 13 Eylül 2015 tarihi itibariyle Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Ekonomiden sorumlu Genel Başkan yardımcısıdır.

Naci Ağbal’ın Maliye Bakanlığı’na atanmasıyla, eski Maliye Teftiş Kurulu’nu yeniden kuracağı dedikoduları daha ilk günden konuşulmaya başlandı. Bilindiği üzere, 2011 yılında Vergi Denetim Kurulu‘nun kurulmasıyla birlikte, Vergi Denetmenleri, Gelir Kontrolörleri, Maliye Müfettişleri ve Hesap Uzmanları birleştirilerek “Vergi Müfettişi” adı altında toplanmıştı. Bu durumdan memnun olmayan gruplardan biri de Maliye Teftiş Kurulu idi. Şimdi Naci Ağbal’ın eski kurulunu tekrardan oluşturup oluşturmayacağı merakla bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Mehmet Muş Kimdir başlıklı makalemizde Mehmet Muş Kimdir ve Yeni Maliye Bakanı Kim Oldu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

* Üstteki Kodu Kopyalayın *

* Buraya Yapıştırın *

Önceki yazıyı okuyun:
vergi
Gelirin Toplanması ve Beyanı-1 Sirküler

T.C. MALİYE BAKANLIĞI Gelirler Genel Müdürlüğü Gelir Vergisi Sirküleri/16 Konusu : Gelirin toplanması ve beyanı Tarihi : 11/02/2004 Sayısı :...

Kapat