En Çok Okunanlar
Anasayfa » Haberler » Vadeli Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Vadeli Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Merkez Bankasının öncülüğünde ülkemizde yeni bir kavram haline gelen vadeli altın hesabı hakkında yatırımcıların birçok merak ettiği soru bulunmaktadır. Bu konuda sizlere uzman görüşlerinden faydalanarak bilgiler aktaracağız ve bu konuda kafanıza takılan soruların cevaplarını vereceğiz.

Merkez Bankasının verdiği karardan sonra hemen hemen bütün bankalar artık müşterilerine vadeli altın hesabı adı altında yeni bir birikim imkanı sunmaktadır. Yastık altı altın diye tabir edilen altınlarınızı veya değerli olan bütün madenleri bankaların bu yatırım araçlarını kullanarak değerlendirme şansınızın bulunduğunu belirtmek istiyoruz.

Burada yatırımcıların en çok merak ettiği konu bankaya açılan altın hesaplarında ne tür hareketlerin meydana geldiği olmaktadır. Bu yüzden elinizde

vadeli altın hesabı nedir

bulunan altınları değerlendirmek için bankaya gittiğiniz andan itibaren altınlarınız gram üzerinden hesaplanarak külçe altın olarak sizlerin hesaplarına yatırılmaktadır. Vadeli altın hesabı adı altında açılan hesaplarınızda değerlendirilen bu altınlarınız normal mevduat hesabınız gibi her zaman kontrolünüz altında bulunan bir hesap olarak dikkat çekmektedir.

Evinizde duran altınlarınızın çalınma ve kaybolma riskini karşı son derece mantıklı bir yatırım olan vadeli altın hesabınızda altınlarınızı dilediğiniz zaman bozdurma şansınız bulunmaktadır. Özellikle burada altın piyasalarında meydana gelen hareketliliğe bağlı olarak sizlerin altın hesaplarında buluna yatırımlarınızda değer kazanacak ya da değer kaybetme durumu ile karşı karşıya kalacaktır. Bankaların henüz bir işlem ücreti almadığı bu altın hesapları son zamanlarda yatırımcıların en çok tercih ettiği yatırım türleri arasında ilk sırada gelmektedir.

Özellike varsa bebeğiniz için bir vadeli altın hesabı açıp ona güzel bir gelecek hazırlayabilirsiniz, aylık küçük birikimler yaparak.

Bir önceki yazımız olan Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Nereye Ödenir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Yazılar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

* Üstteki Kodu Kopyalayın *

* Buraya Yapıştırın *

Önceki yazıyı okuyun:
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Nereye Ödenir

Araç sahiplerinin yıllık iki dönem şeklinde ödedeği Motorlu Taşıtlar Vergisi nereye ödeniyor? Bu konuda sizlere bilgi verelim. Ülkemizde yaklaşık olarak...

Kapat