En Çok Okunanlar
Anasayfa » Haberler » Hangi Hisse Senedi Alınır?

Hangi Hisse Senedi Alınır?

Borsada işlem yapacak olan yatırımcıların veya yeni başlayanların en çok merak ettiği soru Hangi hisse senedi para kazandırır? Olmaktadır. Bu konuda en doğru yaklaşımın yukarı doğru yükseliş gösterecek hisse senedinin para kazandıracağınızı bilmenizi isteriz.

Ancak burada bu hisse senedinin hangisi olduğunu konusunda kesin bir bilgiye ulaşma şansınız bulunmamaktadır. Bunun için yapmanız gereken doğru zamanda doğru şirketin hisse senetlerini alarak değerlendirmek olacaktır. özellikle bu konuda en çok yapılan yanlışların başında devamlı olarak kazandıracak bir hisse senedi olduğu hissin kapılmaktadır. Küresel piyasaların devamlı olarak dalgalanması yatırımcıların bu piyasaları iyi takip etmesine neden olacağından dolayı hisse senedinden para kazanmak için piyasaları iyi bilmeniz yeterli olacaktır.

Hisse senedi almanın bir şirkete ortak olmak olduğunu düşündüğünüz zaman yapmanız gereken burada hangi şirketin hisselerini almak doğru bir yatırım olacaktır buna karar vermelisiniz. Özellikle şirketin aldığını hisse senetlerinin hangi yönde hareket edeceğini kestirmek için ilk olarak şirketin yatırım araçlarını doğru takip etmek sizlere para kazandıracaktır.

Bu konuda sizlere örnek vermek gerekirse Apple firmasından örnek vermek istiyoruz. 2001 yılında ikiz kulelere yapılan saldırıdan sonra Apple

hisse senedi bist

firmasının hisse senetlerinin 7 Dolar civarında olduğunu belirteyim. Ancak günümüzde son derece üst düzey ürünler ile Dünya’nın en sayılı şirketleri arasında yer alan Apple’in hisse senedi fiyatları 650 Dolar’dır. Aradan geçen 16 yıllık süre içerisinde 640 Dolar civarında bir yükseliş gösteren firmanın hisse senetlerini uzun vadeli olan yatırımcıların kazandırdığı paranın ortada olduğunu düşündüğümüz zaman işte bu tarz yatırımların sizlere para kazandıracağını görmeniz gerekmektedir. Hangi hisse senedini alacaksınız bu konuda yapmanız gereken sıkı bir takip yaparak paralarınızın doğru hisse senedine yatırmak olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Faktoring Nedir Kobilere Faydaları Nelerdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Yazılar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

* Üstteki Kodu Kopyalayın *

* Buraya Yapıştırın *

Önceki yazıyı okuyun:
Faktoring Nedir Kobilere Faydaları Nelerdir

Son yıllarda yaşanan ekonomik gelişmeler arasında Faktoring hizmetlerinin giderek artmasından sonra bu hizmetlerin KOBİ’lere ne gibi yararlar sağladığını sizler için...

Kapat