En Çok Okunanlar
Anasayfa » Haberler

Haberler

Sahte Fatura Kullanmanın Cezası

vergi mevzuatı

Sahte fatura kullanan mükellefler hakkında uygulanacak olan ceza ikiye ayrılmaktadır. Vergi incelemesi sonucu vergi müfettişi tarafından kullanılan sahte faturaların bilerek ya da bilmeyerek kullanılmasına göre uygulanacak cezalar değişmektedir. İyi ihtimal olan bilmeyerek sahte fatura kullanmanın cezzasından bahsedelim öncelikle. Bilmeyerek sahte fatura kullanıldığında vergi incelemesi sonucunda mükelleften ziyaa uğratılan KDV gecikme faizi ile birlikte tahsil edilir ve ziyaa uğratılan verginin bir ... Devamını Oku »

Yeni Maliye Bakanı Naci Ağbal Oldu

yeni maliye bakanı naci ağbal

64.hükümetin Maliye Bakanı Naci Ağbal oldu. Bakanlık için Nurettin Canikli ve Mehmet Muş isimleri konuşulurken, bugün yeni maliye bakanımızın Naci Ağbal olduğu bildirildi. Naci Ağbal Kimdir Bayburt 1968 doğumlu olan Ağbal, 1989 yılında İstanbul Siyasal Bilgiler Akademisi’nden mezun olmuştur. Aynı yıl Maliye Teftiş Kuruluna girmiş ve 1993 yılında “Maliye Müfettişi” olmuştur. 2003’te Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı görevine, 2007 yılında ... Devamını Oku »

Mehmet Muş Kimdir

yeni maliye mehmet muş

Mehmet Muş Kimdir Mehmet Muş, 1 Mayıs 1982 Trabzon, Sürmene doğumludur. Babasının adı İsmail, annesinin ismi ise Mekiye’dir. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdikten sonra Washington State University School of Economic Sciences’de Ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Özel sektörde bütçe planlama ve raporlama uzmanı olarak çalışan Mehmet Muş, Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Anabilim Dalında Ekonomi Doktorasını ... Devamını Oku »